Kompetentne centrum opieki nad matką i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dziś kobiety zwykle dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu paru dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej mamy rozwija się nowiutkie życie bywa różna. Bez względu od niej przed każdą kobietą staje jednak dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/zakres-uslug/pediatria

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w jakich przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na fachową opiekę związaną z okresem ciąży oraz połogu.
W gigantycznym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    ochrona endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    opieka położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najistotniejsze, dlatego również kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży muszą być przeprowadzane przez ekspertów dysponujących nie jedynie wysokiej klasy sprzętem, jednakowoż w głównej mierze też ekspercką wiedzą z aspektu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero zalążek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, lecz również o jego zdrowie trzeba dbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od pierwszych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, właśnie dlatego również zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Profesjonalne ośrodki pediatryczne
W ośrodkach lekarskich zaświadczających specjalne usługi z aspektu pediatrii dla dzieci komponowane są doskonałe warunki medyczne. Lekarze dbają nie tylko o zdrowie własnych najmłodszych pacjentów, niemniej jednak także o ich komfort oraz solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.