zamknięty odrodek dla alkoholików

Początki leczenia alkoholizmu
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, masz prawo poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednakowoż nie powinieneś sam cierpieć. Jest dużo dostępnych procedur leczenia, jakie wspomogą Ci w zwalczeniu alkoholizmu, żeby wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

objawy alkoholizmu

Rozmaite czynniki, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system wsparcia,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do zdrowia. Leczenie alkoholizmu powinno być nadzorowane przez zespół zawodowców leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez profesjonalistów, którzy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, jaki będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współpracować z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszystkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Ilość ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób jakie nawracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do największej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, wypada uczestniczyć w lokalnych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed nawiązaniem kuracji jednostka musi w pierwszej kolejności rozpoznać własny stan oraz posiadać ochotę opuścić napój alkoholowy. W pewnych momentach jednostka może uznać, że poradzi sobie z kłopotem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub ewentualnie przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o zbytnie picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga też zapoczątkować dyskusję na temat dostępnych opcji kuracji i pomocy.

Nie ma słusznego lub złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może powodować dużo akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, kłopoty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.